جستجو
جستجو

هزینه عمل زیبایی گوش، مراقبت های پس از عمل

آنچه در این مطلب میخوانید

بهتر است بدانید به جراحی زیبایی گوش اتوپلاستی نیز می گویند. در این جراحی روی گوش بیرونی عمل انجام می شود. ما در این مقاله سعی داریم به موضوع هزینه عمل زیبایی گوش در اصفهان بپردازیم.

آشنایی با جراحی زیبایی گوش

قبل از اینکه به موضوع هزینه عمل زیبایی گوش در اصفهان بپردازیم، بهتر است بدانید لاله گوش از چین های غضروف ایجاد می شود. نحوه شکل گیری لاله گوش یا گوش بیرونی در دوره جوانی شروع شده و حتی پس از سال های تولد نیز ادامه دارد. به یاد داشته باشید اگر لاله گوش یا همان گوش بیرونی نتواند به درستی رشد کند، می توانید از عمل اتوپلاستی برای اصلاح شکل گوش استفاده نمایید. برخی از افراد به دلیل اصلاح تمام ناهنجاریها  جراحی زیبایی گوش را انتخاب می کنند،.

هزینه عمل زیبایی گوش

افرادی که فاصله گوش و سرشان از یکدیگر زیاد است نیز می توانند این عمل را انجام دهند. خوب است بدانید جراحی گوش یا اتوپلاستی در بیمارستان انجام می شود. متخصص باید از بی حسی موضعی استفاده کند. به همین علت بیمار هیچگونه دردی را احساس نمی کند.

جراحی زیبایی گوش چند نوع دارد؟

جراحی زیبایی گوش به سه شکل انجام می شود:

 • کاهش اساسی اندازه گوش: یک اختلال به نام میکروتیا وجود دارد. این اختلال وقتی اتفاق می افتد که گوش های شما از حد طبیعی بزرگ تر باشد، کسانی که درگیر این اختلال هستند، از اتوپلاستی کمک می گیرند. بدین صورت با این عمل اندازه گوش آن ها کاهش می یابد.
 • جراحی گوش به منظور برجسته سازی: برخی از افراد امکان دارد گوش کوچکی داشته باشند. گوش آنها رشد کافی نداشته است. اتوپلاستی به این منظور انجام می شود که اندازه گوش خارجی آنها افزایش یابد.
 • سنجاق نمودن گوش: یک روش بسیار آسان برای نزدیک نمودن گوش به سر سنجاق نمودن است. این عمل زمانی انجام می گردد که گوش های فرد از دو طرف سر حالت برجسته ای داشته باشند.
 • هزینه عمل زیبایی گوش در اصفهان در ۲۶ تیر ۱۴۰۳

هزینه عمل زیبایی گوش در اصفهان چقدر است؟

بهتر است بدانید هزینه عمل زیبایی گوش در هر شخصی با شخص دیگر کاملا فرق می کند. عوامل زیادی در هزینه عمل زیبایی گوش در اصفهان نقش موثری دارند. به همین خاطر نمی توان قیمت نهایی آن را به طور دقیق اعلام نمود. ما به شما توصیه می کنیم پس از اینکه این عمل را انجام دهید از جلسات مشاوره کمک بگیرید. در این جلسات شما می تواند با مزیت های مهم اتوپلاستی آشنا شوید. علاوه بر این از هزینه آن نیز مطلع خواهید شد.

هزینه عمل زیبایی گوش

چه عواملی بر هزینه عمل زیبایی گوش تاثیر می گذارد؟

عوامل زیادی بر هزینه عمل زیبایی گوش در اصفهان تاثیر می گذارند که در ادامه به مهم ترین این عوامل می پردازیم:

 • یکی از عواملی که می تواند بر هزینه عمل زیبایی گوش در اصفهان تاثیر زیادی بگذارد، آزمایشات پیش و پس جراحی می باشد. شما پیش از جراحی گوش باید آزمایش ها و معایناتی را انجام دهید.
 • آزمایشی مانند آزمایش خون موجب می شود تا شما از ایمن بودن این شیوه جراحی اطمینان حاصل کنید. به یاد داشته باشید هزینه های پس از جراحی مثل پانسمان و داروها می توانند در هزینه عمل زیبایی گوش در اصفهان تاثیر فراوانی بگذارند.
 • همانطور که گفته شد جراحی زیبایی گوش باید با بیهوشی عمومی انجام شود. بیهوشی عمومی هزینه نسبتا بالایی دارد و این عمل به مهارت و تخصص ویژه ای نیاز دارد. لازم است بدانید هزینه عمل زیبایی گوش مربوط به مواد بیهوشی و متخصص بیهوشی می شود.
 • یکی از عوامل اساسی که بر هزینه جراحی تاثیر می گذارد، تجهیزات عمل جراحی می باشد. جراحی زیبایی گوش جزو جراحی های بسیار پیچیده محسوب می شود و به ابزارهای ویژه ای احتیاج دارد. این ابزارها می تواند به آسانی بر هزینه عمل زیبایی گوش در اصفهان تاثیر بگذارند. اگر شما به یک کلینیک مراجعه نمایید که ابزار ویژه ای داشته باشد، هزینه عمل جراحی اتوپلاستی شما کمی بالا می رود.
 • یکی از اصلی ترین عوامل که در هزینه عمل زیبایی گوش تاثیر دارد دستمزد متخصص می باشد. همانطور که گفته شد اتوپلاستی به مهارت و تخصص جراح احتیاج دارد. به همین خاطر کسانی که قصد دارند این عمل را انجام دهند حتما باید از یک پزشک ماهر کمک بگیرند.
 • به یاد داشته باشید هر چقدر مهارت و تخصص جراح بیشتر باشد روی هزینه عمل زیبایی گوش در اصفهان تاثیر زیادی می گذارد. به همین خاطر بهتر است این عمل سخت را به دست یک متخصص ماهر بسپارید.

هزینه عمل زیبایی گوش در اصفهان در ۲۶ تیر ۱۴۰۳

آیا شرکت بیمه می تواند هزینه عمل زیبایی گوش را به طور کامل پرداخت نماید؟

در بخش قبل به عواملی که در هزینه عمل زیبایی گوش در اصفهان تاثیر دارند پرداختیم. در این بخش بهتر است بدانید اگر هدف نهایی از جراحی اتوپلاستی رفع مشکلات ژنتیکی، مادرزادی و اصلاحات گوش باشد، جزو درمان محسوب می شود.

قسمتی از این هزینه ها را شرکت بیمه پرداخت خواهد کرد. ولی اگر جراحی زیبایی گوش انجام شود، بیمه نمی تواند هزینه ها را پرداخت نماید. توجه داشته باشید شما باید در این خصوص حتما با متخصص و جراح مربوطه در جلسات مشاوره صحبت نمایید.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی اتوپلاستی هستند؟

به یاد داشته باشید کسانی می توانند جراحی زیبایی گوش را انجام دهند که از سلامت جسمانی بهره مند باشند. این افراد نباید درگیر عفونت های مزمن در گوش باشند. فردی که قصد دارد این عمل جراحی را انجام دهد باید حتما حداقل پنج سال داشته باشید.

وقتی که رشد غضروف گوش کامل شده باشد و بدفرمی آن قابل مشاهده باشد، فرد باید جراحی زیبایی گوش را انجام دهد. کسی که این عمل جراحی را انجام می دهد باید به مراقبت های بعد از عمل نیز آگاه باشد. این فرد باید همکاری خود را برای جراحی اتوپلاستی اعلام نماید.

چه اقداماتی پیش از اتوپلاستی باید انجام شود؟

 • توجه داشته باشید جراح و متخصص گوش پیش از جراحی زیبایی گوش به شما خواهد گفت که کاندیدای مناسبی برای این عمل هستید یا نه؟
 • عکس هایی از صورت و گوش شما برای تعیین نمودن تکنیک درست جراحی گرفته می شود.
 • جراح اندازه، شکل و تقارن گوش های شما را به دقت بررسی می نماید.
 • جراح درباره سابقه پزشکی شما و اینکه آیا تا به حال جراحی داشتید یا خیر؟ سوالاتی می پرسد.
 • سعی کنید پیش از جراحی اتوپلاستی از کشیدن سیگار پرهیز کنید. زیرا کشیدن سیگار موجب می شود که بهبودی شما خیلی آهسته طی شود. به همین خاطر مصرف تنباکو و قلیان را پیش از عمل قطع نمایید.
 • به یاد داشته باشید چند هفته پیش از جراحی زیبایی گوش باید مصرف داروهای ضد التهاب، آسپرین و مکمل های گیاهی را کاملا قطع نمایید.  زیرا این داروها موجب می شود که خونریزی در فرد تشدید شود.
 • جراح به شما درباره مراقبت های پس از اتوپلاستی نیز توضیحاتی خواهد داد. در ادامه به مهم ترین مراقبت ها خواهیم پرداخت.

پس از جراحی زیبایی گوش چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

 • پس از اینکه جراحی زیبایی گوش انجام شد گوش ها پانسمان می شود.
 • برای اینکه دردتان کنترل شود جراح داروی مسکن را برای شما تجویز می نماید.
 • لازم است بدانید در طول دوره نقاهت امکان دارد کمی خارش را تجربه نمایید.
 • به یاد داشته باشید به هیچ عنوان به گوش های خود فشار وارد نکنید.
 • پس از جراحی به شما پیشنهاد می شود که حتما لباس ها جلوباز و گشاد به تن کنید. با پوشیدن این نوع لباس ها فشاری به گوش هایتان وارد نمی شود.
 • پانسمانی که روی گوش های شما قرار داده می شود، دقیقا چندین روز پس از جراحی و توسط متخصص برداشته می شود.
 • بعد از اینکه پانسمان شما برداشته می شود، متخصص استفاده از هدبند را به شما توصیه می کند. شما باید حتما دو تا شش هفته از این هدبند استفاده کنید.
 • توجه داشته باشید به هیچ عنوان نباید پس از جراحی زیبایی گوش، گوش های شما درگیر عفونت شوند. زیرا عفونت به راحتی در جراحی اتوپلاستی خلل وارد می کند.
 • شما باید از محلول ضد عفونی کننده استفاده کنید و گوش های خود را ضد عفونی نمایید.
0 0 رای
امتیاز مقاله
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاهات

تبلیغات :