جستجو
جستجو

حداکثر عمر انسان

آنچه در این مطلب میخوانید

طول عمر انسان

شاید از خود بپرسید حداکثر یا محدوده زیستی خاص گونه برای حداکثر طول عمر انسان  (Maximum human life) مطابق با سنی که پیر ترین فرد شناخته شده مرده است چقدر است؟ به طوری که در بحث ویژه زیست شناسی و محیط بالاترین سن تایید شده ۱۲۲ سال است.

تغذیه مناسب راز افزایش طول عمر انسان

آیا این رقم حداکثر طول عمر انسان را نشان می دهد یا اینکه می تواند طولانی تر باشد؟
برخی دانشمندان معتقدند که ۱۲۲ سال نزدیک به حداکثر است و ۸۵ تا ۹۰ سال حداکثری است که اکثر انسان ها میتوانند انتظار داشته باشند.

دانشمندان اشاره می کنند که افزایش متوسط امید زندگی عمدتاً حاصل کاهش مخاطرات سلامتی در بیست و سی سال اول عمر است. به ویژه شرایط زیان آور رفتاری و محیطی مرتبط با فقر تحصیلات محدود و دسترسی ضعیف به مراقبت از سلامتی.

همچنین مطالعه کنید : اثرات استفاده از هنذفری بر شنوایی

حد اکثر طول عمر انسان

امید زندگی برای افراد ۶۵ ساله و بالاتر از ظرف دهه گذشته خیلی کم افزایش یافته است (فقط در حدود ۵ ماه). اگر چه تعداد ۱۰۰ سال ها در حال افزایش است. احتمال صد ساله شدن در سراسر تاریخ انسان بسیار کم بوده و امروزه نیز چنین است.

آیا باید حداکثر طول عمر انسان را تا حد امکان افزایش داد؟ خیلی از افراد پاسخ می‌دهند که هدف مهم مقدار زندگی نیست بلکه کیفیت آن است. یعنی انجام دادن هر کار لازم برای طولانی کردن امید زندگی سالم.

اکثر متخصصان موافقند که تنها پس از کاهش دادن میزان بالای بیماری و معلولیت قابل پیشگیری در افرادی که از جایگاه اجتماعی اقتصادی پایین هستند می‌توانیم حداکثر طول عمر انسان را طولانی کنیم.

0 0 رای
امتیاز مقاله
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاهات

تبلیغات :

پایین ترین قیمت عمل زیبایی در ایران
بزرگسالان

کمترین قیمت عمل زیبایی

در دنیای امروز، جراحی‌ های زیبایی به یکی از روش‌ های محبوب برای بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس تبدیل شده‌اند به نحوی که

ادامه مطلب
علائم و دلایل یبوست
مقالات

دلایل و علائم یبوست

یبوست و علل آن ، مدفوع معمولا کندتر از حالت عادی از دستگاه گوارش عبور کرده و دفع می‌شود. اگرچه یبوست گاه به گاه بسیار

ادامه مطلب
روش های درمان اگزمای گوش چیست؟
مقالات

علائم اگزمای گوش چیست؟

اگزمای گوش چیست ؟ اگزمای گوش که ممکن است در قسمت بیرونی گوش یا داخل مجرای گوش . چین‌های گوش، ناحیه‌ای که گوش‌ها با صورت

ادامه مطلب

جدید ترین نوشته ها

تبلیغات :