حداکثر عمر انسان

طول عمر انسان

شاید از خود بپرسید حداکثر یا محدوده زیستی خاص گونه برای حداکثر عمر انسان  (Maximum human life) مطابق با سنی که پیرترین فرد شناخته شده مرده است چقدر است؟ به طوری که در بحث ویژه زیست شناسی و محیط بالاترین سن تایید شده ۱۲۲ سال است.

آیا این رقم حداکثر طول عمر انسان را نشان می دهد یا اینکه می تواند طولانی تر باشد؟
برخی دانشمندان معتقدند که ۱۲۲ سال نزدیک به حداکثر است و ۸۵ تا ۹۰ سال حداکثری است که اکثد انسان ها میتوانند انتظار داشته باشند. آنها اشاره می کند که افزایش در متوسط امید زندگی عمدتاً حاصل کاهش مخاطرات سلامتی در بیست و سی سال اول عمر است. به ویژه شرایط زیان آور و رفتاری و محیطی مرتبط با فقر تحصیلات محدود و دسترسی ضعیف به مراقبت از سلامتی.

همچنین مطالعه کنید : اثرات استفاده از هنذفری بر شنوایی

امید زندگی برای افراد ۶۵ ساله و بالاتر از ظرف دهه گذشته خیلی کم افزایش یافته است (فقط در حدود ۵ ماه). اگر چه تعداد ۱۰۰ سال ها در حال افزایش است. احتمال صد ساله شدن در سراسر تاریخ انسان بسیار کم بوده و امروزه نیز چنین است.
آیا باید حداکثر عمر را تا حد امکان افزایش داد؟ خیلی از افراد پاسخ می‌دهند که هدف مهم مقدار زندگی نیست بلکه کیفیت آن است. یعنی انجام دادن هر کار لازم برای طولانی کردن امید زندگی سالم. اکثر متخصصان موافقند که تنها پس از کاهش دادن میزان بالای بیماری و معلولیت قابل پیشگیری در افرادی که از جایگاه اجتماعی اقتصادی پایین هستند می‌توانیم حداکثر عمر را طولانی کنیم.

گروه تولید محتوا
ارسال دیدگاه