سمعک هوشمند ( وایرلس ) چیست ؟

سمعک هوشمند اصفهان

پیشرفت تکنولوژی باعث شده است سمعک ها عملکرد بهتری داشته باشند . در ادامه میخواهیم توضیح دهیم سمعک هوشمند چیست و چه کاربرد هایی دارد.

منظور از هوشمند، تکنولوژی سمعک است و ارتباطی به شکل ظاهری سمعک ندارند . سمعک های هوشمند از نظر ظاهر متنوع اند و ممکن است نامرئی، پشت گوشی یا ریک (RIC/RITE) باشند. مثلا سمعک نامرئی هوشمند یعنی سمعکی که از نظر تکنولوژی، هوشمند و از نظر ظاهری نامرئی است.

تکنولوژی بی سیم یا وایرلس بسیاری از مسائل را در زندگی ما تغییر داده است ، در دنیای مدرن و پیشرفته ی امروز، ما برای ارتباط با همکاران ، دوستان و اجتماع به وسایلی مانند موبایل ،تبلت و سایر وسایل بی سیم وابسته هستیم . ما شاهد پیشرفت ها و تغییرات سمعک ها نیز با استفاده از این تکنولوژی (بی سیم،وایرلس) هستیم.

این تغییرات عبارتند از :

کیفیت صدای سمعک هوشمند :

در تکنولوژی هوشمند به جای این‌که هر سمعک عملکرد مستقلی داشته باشد، سمعک گوش راست و چپ مثل یک سیستم واحد و کامل عمل می‌کنند. در این حالت هر دو سمعک از صدای ورودی بصورت اشتراکی استفاده می‌کنند و پردازش صدا بر اساس اطلاعات ترکیبی از هر دو سمعک صورت می‌گیرد. به‌عنوان نمونه، اگر سمعک گوش راست بخواهد، از حالت جهت‌داری میکروفون استفاده کند، هر دو سمعک در یک زمان در این حالت قرار می‌گیرند.

سرعت انتقال اطلاعات در سمعک‌های هوشمند در حد نانوثانیه (یک بیلیونیم ثانیه) است، این سرعت سریع‌تر از سرعتی است، که مغز انسان می‌تواند کشف کند. برای کاربر سمعک این تغییرات در زمان واقعی احساس می‌شود. بنابراین پردازش صدا به‌طور هم‌زمان در هر دو سمعک انجام می‌شود و کیفیت صدا برای فرد بهبود می‌یابد.

راحتی شنیداری در سمعک هوشمند :

تکنولوژی وایرلس در سمعک‌ها، همچنین منجر به‌راحتی فرد می‌شود. سمعک هوشمند اصفهان را می‌توان طوری تنظیم کرد که با تغییر برنامه یا ولوم در یک سمعک، این تغییر به‌طور خودکار در گوش دیگر نیز اعمال شود.

ویژگی دیگر ارتباط وایرلس، انتخاب دکمه تغییر برنامه در یک سمعک و دکمه کنترل ولوم در سمعک گوش دیگر می‌باشد. وقتی ولوم یا برنامه سمعک نیاز است که تغییر کند، شما فقط کافیست این تغییر را روی یک سمعک اعمال کنید، سمعک گوش دیگر به‌صورت خودکار تغییر خواهد کرد.

مکان‌یابی:

شما به همین دلیل با دو گوش به دنیا آمدید. شنوایی دو گوشی باعث می‌شود، تا ما به سرعت منبع صدا را مکان‌یابی کنیم، به علت این‌که مغز تفاوت‌های زمانی و شدتی که از هر طرف سر دریافت می‌کند را آنالیز ‌کند. هنگامی که هر دو گوش کم شنوا است، مکان‌یابی یکی از دلایلی هست که شنوایی‌شناس تجویز دو گوشی سمعک را توصیه می‌کند.

سمعک هوشمند اصفهان

اتصال :

سمعک‌ های هوشمند اغلب قادر به اتصال بی‌سیم با وسایل دیگر و همچنین با همدیگر هستند. تکنولوژی‌های گوناگونی باعث این ارتباط بی‌سیم می‌شوند، متداول‌ترین آن‌ها میدان‌های مغناطیسی، مدولاسیون فرکانس (FM) و بلوتوث است.برخی از این تکنولوژی‌ها را در سمعک‌های آنالوگ تجربه کرده‌ایم، مانند استفاده از میدان‌های الکترومغناطیسی که می‌توان آنرا به وسیله آنتنی در سمعک بنام تله‌کویل (telecoil) جمع‌آوری کرد. با پیشرفت تکنولوژی در سمعک‌های هوشمند ، از تله‌کویل می‌توان استفاده بهتری کرد. تله‌کویل در سمعک هوشمند وایرلس می‌تواند، سیگنال را از گوشی تلفنی که نزدیک یک سمعک است، جمع‌آوری کرده و سپس سیگنال را به سمعک گوش دیگر ارسال کند. این ویژگی باعث می‌شود، تا فرد صدای مخاطب را در هر دو سمعک (گوش) بشنود، همچنین به‌طور موثری نویز محیط حذف می‌شود.

بلوتوث تکنولوژی نسبتا جدیدی است، این تکنولوژی پتانسیل خوبی برای تحولی مهم در بهبود عملکرد سمعک‌ها دارد. اکثر سمعک‌های هوشمند وایرلس قادرند، از طریق رابط به وسایل دارای بلوتوث متصل شوند. این رابط (استریمر) می‌تواند سیگنال بلوتوثی را به سیگنالی تبدیل کند، که بوسیله گیرنده ‌اِف‌اِم (FM) یا تله‌کویل دریافت شود.سمعک‌های هوشمند قادرند، تا مستقیم و بدون رابط (استریمر) به موبایل آیفون (دارای سیستم عامل iOS) متصل شوند. به‌تازگی این تکنولوژی برای موبایل‌های دارای سیستم عامل اندروید هم فراهم شده، البته ممکن است این تکنولوژی تا مدتی انحصاری باشد.

 

ttshahr
ارسال دیدگاه