جستجو
جستجو

شستشوی گوش

شستشوی یک روش معمول است که برای برداشتن جرم گوش اضافی و مواد خارجی از گوش استفاده می شود.

گوش به طور طبیعی موم ترشح می کند. تا از گوش محافظت و روغن کاری کند و همچنین از باقی ماندن مواد زائد جلوگیری کرده و مانع رشد باکتری ها شود. در شرایط عادی ، بدن مقدار جرم گوش را در گوش تحت کنترل نگه می دارد. جرم بیش از حد یا جرم گوش سفت شده می تواند باعث انسداد گوش شود. و در نتیجه باعث گوش درد ، زنگ در گوش یا کاهش موقت شنوایی شود.

هدف از شستشوی گوش

گوش ، به ویژه کانال و پرده گوش ، بسیار حساس است. ایجاد جرم گوش می تواند به مرور زمان به این سازه ها آسیب برساند. این می تواند بر شنوایی شما تأثیر بگذارد. حذف جرم گوش اضافی با شستشوی گوش راهی مطمئن برای به حداقل رساندن خطر آسیب به گوش است.

گاهی اوقات مواد خارجی مانند غذا ، حشرات یا سنگ های کوچک می توانند وارد گوش شوند. در این موارد ، هدف این است که اجسام را با خیال راحت و سریع قبل از اینکه به عمق گوش وارد شوند یا به کانال ظریف آسیب برسانند ، بردارید. دکتر شستشوی گوش اصفهان میتواند در حذف مواد خارجی از گوش مفید باشد.

دکتر شستشوی گوش اصفهان

فرایند شستشوی گوش

قبل از شستشوی گوش اصفهان ، دکتر می خواهد داخل گوش شما را بررسی کند تا مطمئن شود علائم شما ناشی از تجمع موم اضافی یا مواد خارجی است و نه چیز جدی تری.

پزشک ممکن است با قرار دادن وسیله ای به نام اتوسکوپ در دهانه گوش شما ، جرم گوش اضافی را تشخیص دهد. اتوسکوپ نوری را به گوش شما می تاباند و تصویر را بزرگ می کند.

اگر مشکل ایجاد موم است ، پزشک شما با استفاده از یک ابزار سرنگ مانند آبیاری را در مطب خود انجام می دهد. از این ابزار برای قرار دادن آب یا مخلوط آب و نمک در گوش برای پاک کردن موم استفاده می شود. ممکن است از آب موجود در گوش خود یا از نگه داشتن گوش خود در محل کمی احساس ناراحتی کنید.